I walked in and told the cashier I had never been here before. A customer who over heard me turned around and said this place is great, you will be addicted. I bought a chicken taco bowl for today's lunch and chicken enchiladas for tomorrows lunch (I apparently like Mexican food). Both meals look fabulous and are packaged very nicely. I got back to work and heated the taco bowl up. It was very good. It had lots of flavor and was very fresh. It defiantly did not taste like one of those frozen prepackage meal that I am sure we have all eaten (Healthy Choice, Smart Ones, Lean Cuisine). My only complaint was the price. I feel like 6.95 is a little spendy for the amount of food you get especially when those other pre packaged meals are around $2 a piece. However the whole point of eating fit is portion control. They do have 2 challenges. One is a 3 day challenge for $75 and the other is a 21 day challenge for $500. Each day comes with 2 snacks, breakfast, lunch and dinner. I will not be partaking in the challenges but I would defiantly pick up a meal or 2 during the work week for my lunch.
about a minute ago