rev:text
| - Too expensive. I really notice the difference when I shop at TJ, and my box of food costs me $26 and I can't believe it and go, really? (for example, nice organic things like olive oil, organic canned tomatoes, organic pasta, organic rice, organic lettuce, organic milk, etc. ). Just $26 for all this? Because I can never get out of WS without spending $50 for about the same amount. For produce, local farmers markets and freeze a bunch for winter. For personal care products, the internet has has helped a TON for me to just make my own with simple ingredients, so I don't buy that stuff at Willy either. There's just nothing I really need to go to WS for anymore. When I do shop CO-OPS across the country WS is not at the top of my list, there are others that I do love.
|