I completely forgot about Food 4 Less since I live near 2 different grocery stores. So when it was time to stock up, I thought we would switch it up and come here. And I'm glad we did. So many deals!! A bottle of Tejava usually costs about $2. We found it here for 4 bottles for $5. A 6 pack of Bounty paper towels was $6, when it's the same price at Walmart for the Walmart brand towels. I could go on and on about the savings we had, but you get the picture. We didn't buy any meat, so I can't tell you about the quality. The few employees we did see were friendly. And when they saw the line was getting long at the cash register, they opened up another one. I do like the fact that you have to bag your own groceries and I get to use my reusable bags. The store was clean and easy to navigate. I wouldn't come here for my regular shopping, but it's a good place to stock up on the everyday items that we use.
P.S. They have tons of snack items that aren't in other stores. It's just a reminder of how fat America is becoming.