The kids loved it - it's mostly an experience picking out your base and toppings. As for me, I have to agree with another reviewer that the ice cream itself was pretty tasteless. I had Nutella and had to really focus and concentrate to detect any Nutella flavor! My daughter had caramel and ditto for that, she even agreed. The others thought it tasted great. Also, I would say it wasn't quite as expensive as some say. Yes, you can buy a $9 ice cream, but you can also get a smaller portion for $5-8. It was $48 for 7 of us. Bottom line: it's fun for kids and one adult thought it was yummy, but I would definitely go elsewhere if you are just wanting really good ice cream.