Hey guys, it's $40 cents an ounce, with the ability to sample flavors before you try. I came in last week and sampled at least 5 different flavors before purchasing those same flavors in a larger size. I got the desert of my dreams with some creative additions. The place was clean, the staff were friendly, and this is really like build a bear for icecream lovers. There is seating outside of the establishment for you to enjoy the dessert in Vegas heat. Alright, since you serve yourself, its hard to go wrong. I think the only thing preventing me from giving 5 stars is the lack of an obvious bathroom for customers to use. I like to wash my hands and I had to settle for antibacterial gel.