I was excited to go to my first class. The place was easy to find but it was really small. It was dirty and very unorganized. One out of three instructors were really on top of their game. The workout was really amazing. I paid $10 for three classes. They got me pumped to join then showed me the prices. $197 to start. Then $125 a month for 3 classes a week with a 12
month contract. Tried to tell me that equaled 4.50 a class. Yeah no that equals 54.00 a month. I might be wrong in my math but it sounded fishy to me. Too bad because it was lots of fun and I would have signed up if the prices were more realistic.