This place is cool. I like that they have jars of honey and jams/butter. Can also buy pie and eggs. The only thing I was not a fan of were the prices. I get that this a family owned business but $8-$9 for a dozen of eggs was kind of steep. Most of the vegetables were $2 a pound. Not sure if they were organic or not. It's $3-$5 a person to look at the animals they have. You have to buy hay to feed them. I don't think I'll be coming back sadly because of the steep prices.
Also, you have to use cash unless you plan to spend more than $20 a transaction. Which can get kind of complicating as they have multiple places to pay so you can't pay for everything at one place.